نحوه رفع خطای ۴۱۳ در وردپرس (آموزش گام به گام)

زمان انتشار:
تعداد بازدید: 872

زمان تقریبی خواندن نوشته: 2 دقیقه
حالت تمام صفحه:

خطای 413 در وردپرس -413-request-entity-too-large-errorسلام دوستان؛
امروز قصد داریم به بررسی یکی از خطاهای رایج وردپرس بپردازیم. خطای ۴۱۳ در وردپرس یا Request entity too large معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که سعی می‌کنید یک قالب یا افزونه را در وردپرس آپلود کنید. در این آموزش از وردپرس یاد، قصد داریم به بررسی کامل این خطا و نحوه رفع آن بپردازیم.

خطای ۴۱۳ در وردپرس

این خطا معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که سعی در آپلود یک فایل دارید که اندازه آن بزرگ‌تر از حداکثر حد مجاز آپلود فایل در سایت وردپرسی شما است. در این زمان سرور شما قادر به آپلود فایل نخواهد بود و خطای ۴۱۳ در وردپرس یا request entity too large را نمایش می‌دهد.

خطای 413 در وردپرس -413-request-entity-error

نکته: به طور معمول، اکثر شرکت‌های میزبانی وردپرس سرور خود را پیکربندی کرده‌اند و کاربران وردپرس می‌توانند به راحتی تصاویر و رسانه‌های مورد نظر خود را آپلود کنند. اما گاهی اوقات این تنظیمات برای آپلود فایل‌های بزرگ و یا برخی از افزونه‌ها به اندازه کافی بالا نیست.
در این مواقع پروسه آپلود فایل‌های بزرگ در کتابخانه رسانه‌ای متوقف می‌شود. در چنین مواقعی یک پیغام متفاوت خواهید دید که به وضوح بیان می‌کند اندازه فایل بیش از حداکثر حد مجاز است. برای رفع مشکل در چنین مواردی می‌توانید از ترفند۴ روش افزایش حجم آپلود در وردپرس استفاده کنید.

نحوه رفع خطای ۴۱۳ در وردپرس Request Entity Too Large

 راه‌های متعددی برای رفع request entity too large در وردپرس وجود دارد. ما تمام این روش‌ها را پوشش می‌دهیم و می‌توانید یکی از آن را که فکر می‌کنید مناسب‌تر است، امتحان کنید.

روش اول: افزایش حجم آپلود فایل از طریق فایل‌های توابع

می‌توانید قطعه کد زیر را به فایل functions.php قالب سایت اضافه کنید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );
  • می‌توانید مقادیر upload_max_size و post_max_size را افزایش بدهید و مقدار آن را بیشتر از اندازه فایلی که قصد آپلود آن را دارید، بگذارید.
  • عبارت max_execution_time را یافته مقدار آن را بر اساس مانی‌که فکر می‌کنید بارگذاری طول می‌کشد، تنظیم کنید.
  • اگر مطمئن نیستید مقادیر را دو برابر تنظیم کنید.

روش دوم: افزایش حجم آپلود فایل از طریق فایل htacces.

در این روش، شما باید نسبت به ویرایش فایل htacces. و اضافه کردن قطعه کد زیر اقدام کنید.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

نکته: در صورتی که قادر به مشاهده فایل فایل htacces. نیستید آموزش فایل htaccess. وردپرس و نمایش فایل‌های مخفی را مطالعه کنید.

روش سوم: بارگذاری فایل از طریق FTP به صورت دستی

اگر خطای ۴۱۳ در وردپرس را تنها زمان بارگذاری یک فایل خاص مشاهده می‌کنید می‌توانید فایل را به صورت دستی از طریق FTP آپلود کنید.

نصب قالب وردپرس از طریق FTP: اگر می‌خواهید یک قالب وردپرس را آپلود کنید، تنها کافیست از طریق FTP به پوشه وبسایت خود رجوع کرده و قالب را اکسترکت کرده و پوشه آن را در مسیر wp-content/themes قرار دهید سپس در محیط وردپرس آن را فعال کنید..

نصب افزونه وردپرس از طریق FTP: اگر می‌خواهید افزونه‌ای را آپلود کنید، از طریق FTP به پوشه ریشه وبسایت خود رجوع و افزونه را اکسترکت کرده و پوشه آن را در مسیر wp-content/plugins قرار دهید و مانند روش نصب دستی قالب عمل کنید. آن را از محیط افزونه‌های وردپرس فعال کنید.

سایر فایل‌ها: برای بارگذاری دستی سایر فایل ها نیز به همین صورت از طریق FTP به پوشه وبسایت متصل شده و فایل خود را در مسیر مورد نظر قرار دهید.
✍?بیشتر بدانید:
موفق باشید. 🙂

درباره نویسنده

76 نوشته تا کنون
فارغ‌التحصیل رشته آی‌تی. کارشناس آی‌تی وردپرس‌یاد
✍باتمام علاقه‌ای که به دنیای آی‌تی داشتم با وردپرس آشنا شدم و اکنون تمام تلاشم برای تهیه آموزش‌های کاربردی و کمک به علاقه‌مندان دنیای بزرگ وردپرس است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است. در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه های این نوشته

دیدگاهی برای این نوشته وجود ندارد.