سبز کردن چراغ‌های سئو در افزونه Yoast SEO

زمان انتشار:
تعداد بازدید: 13,071

زمان تقریبی خواندن نوشته: 10 دقیقه
حالت تمام صفحه:

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO greenlight-yoast-seo-plugin-wordpress

سلام دوستان؛
در جلسات قبلی با اهمیت تولید محتوا و افزونه Yoast SEO آشنا شدیم. اما نصب این افزونه به تنهایی کافی نیست بلکه باید به مواردی که افزونه بر اساس اصول سئو داخلی سایت تاکید می‌کند توجه کرد. این افزونه بر اساس اصول، موارد مختلف تاثیر گذار بر سئوی محتوا را بررسی می‌کند و در پایین صفحه مواردی را پیشنهاد می‌دهد که رفع کنید. با رفع این موارد برای شما چراغ‌هایی سبز می‌شود که در نهایت اصول سئو داخلی که مورد توجه موتورهای جستجو است موجب می‌شود راحت‌تر به صفحات ابتدایی گوگل راه یابید. در  این آموزش از وردپرس یاد قصد داریم به بررسی ارورهای افزونه Yoast SEO و سبز کردن چراغ سئو بپردازیم.

سبز کردن چراغ سئو در افزونه Yoast SEO

بعد از نصب افزونه وردپرس يوآست سئو، وقتی صفحه جدیدی باز می‌کنید و شروع به نوشتن می‌کنید در ابتدا که هیچ تنظیمات و محتوایی وجود ندارد افزونه Yoast SEO چند توصیه پیشنهاد می‌دهد.

سبز کردن چراغ سئو در افزونه Yoast SEO greenlight-yoast-seo-plugin-wordpress

همزمان که محتوای خود را قرار می‌دهید و شروع به بهینه سازی محتوا می‌کنید، افزونه به صورت اتوماتیک موارد را بررسی می‌کند و مانند یک مربی هر بار توصیه ‌ای می‌دهد. در آخر باید به بررسی مشکلات و سبز کردن چراغ سئو بپردازیم.

 آموزش محتوا گذاری و کار با افزونه یوآست سئو

برای شروع کار محتوای خود را در صفحه قرار دهید یا شروع به نوشتن کنید تمام اصول سئو داخلی سایت را طبق مراحل زیر انجام دهید. مانند:

 1. انتخاب کلمه کلیدی
 2. تنظیم عنوان برای محتوا که شامل کلمه کلیدی باشد.
 3. لینک‌سازی داخلی (لینک به محتوای سایت)
 4. تنظیم لینک‌های خارجی (لینک به صفحه‌ای خارج از وبسایت)
 5. تکرار کلمه کلیدی در محتوا به تعداد مناسب نسبت به طول محتوا (چگالی کلمه کلیدی)
 6. تنظیم عنوان سئو  و توضیحات متا که حاوی کلمه کلیدی باشد.

سعی کنید به صورت طبیعی بنویسید و پس از پایان تنظیمات به بخش انتهایی محتوا برای سبز کردن چراغ سئو رجوع کنید. مطابق تصویر زیر.

سبز کردن چراغ سئو در افزونه Yoast SEO greenlight-yoast-seo-plugin-wordpress

همان طور که در تصویر می بینید بخش بهینه‌سازی محتوا شامل دو سربرگ است:

 1. خوانایی: این بخش با نگارش و جمله‌بندی و طول پاراگراف‌ها مرتبط است. سبز شدن این بخش نشانه کاربر پسند بودن محتوا است و در سئوی محتوا بی تاثیر نیست.
 2. کلمه کلیدی: این بخش با اصول سئو داخلی مرتبط است و تکنیک‌های سئو on page را بررسی می‌کند و برای بهبود، توصیه‌هایی ارائه می‌دهد.

نکته: هر کدام از این سربرگ‌ها دارای بخشی به نام تجزیه و تحلیل است که یک راهنما برای بهبود محتوا است.  رعایت اعلان ها موجب سبز کردن چراغ سئو خواهد شد.

بخش‌های قسمت تحلیل و بررسی افزونه Yoast SEO

بخش تحلیل و بررسی هنگام کار با افزونه یوآست سئو تمام پیغام‌های مرتبط را دسته‌بندی می‌کند. که رفع آن‌ها موجب سبز کردن چراغ سئو می‌شود.

 1. مشکلات: بخش‌هایی است که باید برای سبز کردن چراغ سئو بهبود دهیم و نیاز به کار دارند.
 2. بهبودها: بخش‌هایی  است که می‌توانند بهتر شوند.
 3. نتایج خوب: بخش‌هایی است که اصول در آن‌ها رعایت شده است.

برای رفع هر مورد و سبز کردن چراغ سئو روی آن کلیک کنید و پیغام راهنما را مطالعه کنید. در گام آخر به سبز کردن چراغ‌ سئو و خوانایی افزونه Yoast SEO اقدام می‌کنیم.

 آموزش سبز کردن چراغ‌ سئو و خوانایی افزونه Yoast SEO

همان طور که گفتیم در هنگام کار با افزونه Yoast SEO مواردی توصیه می‌شود که روی آن‌ها کار کنید. در ادامه تک تک خطاها را به همراه توصیه‌هایی برای سبز کردن چراغ سئو بررسی می‌کنیم.

هیچ کلیدواژه‌ی کانونی برای این برگه تعیین نشده است.

هیچ کلیدواژه‌ی کانونی برای این برگه تعیین نشده است. اگر کلیدواژه‌ کانونی تعیین نشده باشد، نمی‌توان امتیازی محاسبه کرد.اصلی‌ترین بخش در هر نوشته انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. این مورد توصیه می‌کند که یک کلمه کلیدی را به عنوان موضوع اصلی برای محتوای خود انتخاب و درج کنید تا موتورهای جستجو محتوای شما را بهتر رتبه بندی کنند. رعایت توصیه‌های ذکر شده موجب سبز کردن چراغ سئو خواهد شد.

توصیه: کلمه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین ارتباط را با محتوای شما دارد.

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO

کلید واژه تمرکزی در اولین پاراگراف رونوشت، ظاهر نمی شود

کلید واژه تمرکزی در اولین پاراگراف رونوشت، ظاهر نمی شود. اطمینان حاصل کنید که موضوع فورا واضح می باشد. کلمه کلیدی که مشخص کرده‌اید بهتر است در ابتدای محتوا ذکر شود. این پیغام توصیه می‌کند که کلمه کلیدی را در اولین پاراگراف محتوا درج کنید.

توصیه: برای اینکه کلمه کلیدی و کیفت محتوا برای موتور جستجو مشخص شود بهتر است آن را در اولین پاراگراف قرار دهید.

متن شامل ۰ کلمه می باشد

متن شامل ۰ کلمه می باشد. این مقدار خیلی کمتر از مقدار پیشنهادی ۳۰۰ کلمه است. محتوای بیشتری که مربوط به موضوع باشد را اضافه نمائید. اصولا در شروع که هیچ محتوایی وارد نکرده‌اید این مورد را می بینید که طول محتوا را بررسی می‌کند.

توصیه: توصیه می‌شود محتوا بیش از ۳۰۰ کلمه باشد.

هیچ تصویری در این صفحه ظاهر نمی شود

هیچ تصویری در این صفحه ظاهر نمی شود، در نظر بگیرید که چند نمونه به طور مناسب اضافه نمائید. هنگامی که محتوا فاقد تصویر باشد با این مورد مواجه می‌شویم.

توصیه: چند تصویر مناسب و با کیفیت به محتوا اصافه کنید. وجود تصویر موجب زیباتر و کاربر پسندتر شدن محتوا شده و به واسطه آن در نتایج جستجوی تصویری نیز ظاهر خواهید شد.

تصاویر موجود در این برگه خاصیت alt ندارند

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم که تاثیر به‌سزایی در سئوی تصاویر دارد وجود ویژگی alt تصاویر است. با رعایت این موارد گامی در جهت سبز کردن چراغ سئو محتوا بردارید.

توصیه: هنگام درج تصویر کلمه کلیدی محتوا را به عنوان توضیحات برای تصویر درج کنید. به سه ویژگی زیر برای تصاویر دقت کنید.

 1. داشتن نام مناسب
 2. توضیحات برای تصویر
 3. متن جایگزین

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO

هیچ لینک درونی در این برگه ظاهر نمی شود،به عنوان مناسب چند مورد را اضافه کنید.

لینک‌های داخلی توسط موتورهای جستجو پیمایش می‌شوند و همچنین کاربران شما می‌توانند در برخی موارد از این لینک‌ها به عنوان راهنما استفاده کنند. اگر لینک‌دهی داخلی نکرده باشید این پیغام را در بخش تجزیه و تحلیل سبز کردن چراغ سئو خواهید دید.

توصیه: در هنگام تولید محتوا سعی کنید به مطالب مرتبط درون سایت خود لینک دهی کنید.

لینکی در این برگه ظاهر نمی شود.درنظر بگیرید چند عنوان مناسب اضافه کنید.

یکی دیگر از راه‌های سبز کردن چراغ سئو توجه به لینک‌ها است. این اعلان هم مربوط به لینک‌های خارجی محتوای شما است. اگر به محتوایی خارج از وبسایت خود لینک دهید این مورد رفع می‌شود.

توصیه: در برخی موارد برای راهنمایی بیشتر کاربران یا نمایش یک مرجع می‌توانید به محتوایی خارج از وبسایت لینک دهید که امتیازی مثبت در پی دارد ولی بهتر است این لینک nofollow باشد.

✍?بیشتر بدانید: تاثیر لینک‌های خارجی بر سئو و رتبه سایت

کلید واژه‌ی کانونی ‘X ‘ در عنوان سئو دیده نمی‌شود.

بهتر است کلمه کلیدی تعیین شده برای محتوا در ابتدای عنوان سئو و توضیحات متا درج گردد. این کار از بخش‌های مهم سبز کردن چراغ سئو است.

توصیه: به کادر پایین محتوا رجوع  کرده و کلمه کلیدی را در ابتدای فیلد عنوان سئو درج کنید.

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO

عنوان SEO خیلی کوتاه است

عنوان SEO خیلی کوتاه است. برای افزودن حالت های دیگر کلمات کلیدی، از فاصله استفاده کنید یا یک کپی متقاعد کننده برای فراخوانی یک عمل ایجاد کنید. همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید نوار سبز رنگ نشان دهنده طول عنوان است. اگر عنوان کوتاه یا بیش از حد بلند باشد نارنجی رنگ می‌شود.

توصیه: بهتر است عنوانی بنویسید که برای کاربر جذاب بوده و طول آن مناسب باشد. نه کوتاه و نه بلند.

متای توضیحات مشخص نشده است

بخش مهم بعدی توضیحات متا است که بازدیدگنندگان هنگام جستجو در موتورهای جستجو این بخش و عنوان سئو را می‌بینند. متا چندین اعلان را به خود اختصاص می‌دهد و رفع آن‌ها گامی در جهت سبز کردن چراغ سئو صفحه است. اعلان متای توضیحات مشخص نشده است. موتور های جستجو قسمتی از متن صفحه را به جای آن نشان خواهند داد. برای ترغیب کاربر به کلیک بهتر است یک خلاصه جذاب و کنجکاو کننده بویسید تا کاربر ه کلیک ترغیب شود.

توصیه: اگر فیلد متای توضیحات خالی رها شود بخشی از متن به کاربر نمایش داده می‌شود بهتر است این فیلد را تکمیل کنید.

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO

توضیحات متا زیر ۱۲۰ حرف است. به هر حال حداکثر ۳۲۰s حرف باقی مانده است.

افزونه یوآست سئو حداکثر تعداد مجازی کاراکتر را برای بخش توضیحات متا در نظر گرفته است. بهتر است تعدا کاراکترهای شما در همین حیطه باشد.

توصیه: همان طور که گفتیم توضیحات این فیلد را خالی نگذارید و تعداد مجاز کاراکتر وارد کنید تا نوار آن سبز شود. سعی کنید کلمه کلیدی را در این بخش نیز قرار دهید.

تراکم کلیدواژه‌ کانونی ۰٫۱% است، که خیلی کم است؛ کلیدواژه‌ی کانونی n بار پیدا شد.

تعداد دفعاتی که کلمه کلیدی خود را تکرار می‌کنید بسیار مهم است. اصطلاحا به این تعداد تکرار در متن، چگالی گفته می‌شود.

توصیه: بهتر است بسته به طول محتوای خود چندین بار کلمه کلیدی را در طول متن تکرار کنید این چگالی می‌تواند بین ۱ تا ۲٫۵ درصد باشد. از تکرار بیش از حد پرهیز کنید.

کلید واژه تمرکزی در URL این صفحه ظاهر نمی شود

کلید واژه تمرکزی در URL این صفحه ظاهر نمی شود. اگر تصمیم به تغییر URL دارید، مطمئن شوید که آدرس URL قدیمی به صورت کد ۳۰۱ به آدرس جدید تغییر مسیر (Redirect) داده می شود! این مورد مربوط به بخش بهبود‌ها است.

 • اگر آدرس دهی‌های سایت شما فارسی است می‌توانید کلمه کلیدی خود را در بخش پیوند یکتای صفحه وارد کنید.
 • اگر نامک و آدرس دهی‌های وبسایت به صورت انگلیسی است به این هشدار توجه نکنید.

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO

شما به برگه دیگری با کلمه کلیدی اصلی لینک کرده اید

یکی دیگر از هشدارهای افزونه که رفع آن موجب سبز کردن چراغ سئو می‌شود هشدار شما به برگه دیگری با کلمه کلیدی اصلی لینک کرده اید شما به این برگه نیاز به رتبه دادن دارید برایش. تمرکز کنید برای تغییر این که شما میخواهید حتما برگه را رتبه بندی کنید. در صورتی که کلمه کلیدی محتوا را به جای دیگری لینک دهید با این هشدار مواجه خواهید شد. 

توصیه: کلمه کلیدی که در متن آورده‌اید را بررسی کنید که به هیچ بخشی لینک نشده باشد.

سبز کردن چراغ سئو خوانایی

سبز کردن چراغ سئو و خوانایی افزونه Yoast SEO تاثیر مثبتی در جایگاه محتوا و سئوفرندلی شدن دارد. به دقت تمام توصیه‌ها را مطالعه و پیاده سازی کنید.

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO

در این بخش فقط سه مورد برای سبز کردن چراغ سئو خوانایی بررسی می‌شود.

 1. پاراگراف‌ها طولانی نباشند.
 2. در زیر هر تیتر کمتر از ۳۰۰ کلمه قرار داده شود.
 3. بهتر است جملات حداکثر حاوی ۲۰ کلمه باشند. کوتاه بودن جملات در خوانایی تاثیر گذار است.(۷۵درصد محتوا باید شامل جملات زیر ۲۰ کلمه و ۲۵ درصد محتوا مجاز است که طولانی‌تر باشد.)

نتیجه نهایی

در این مقاله از آموزش سئو وردپرس با بررسی موارد گفته شده و دنبال کردن هشدارهای افزونه یوآست سئو می‌توان به سبز کردن چراغ سئو اقدام کرد و محتوای سئو فرندلی تهیه کرد. در ابتدا شاید مراحل سخت به نظر برسد اما اگر یک بار مراحل طی شود به سادگی آن‌ها و تمام اصول سئو داخلی پی خواهید برد.

نکته بسیار مهم: هیچ گاه محتوایی مصنوعی تهیه نکنید! سعی کنید به طور طبیعی بنویسید و از رعایت اصول غافل نشوید. نوشتن برای کاربر بهتر از نوشتن برای موتورهوای جستجواست.

سبز کردن چراغ‌ سئو در افزونه Yoast SEO

موفق باشید. 🙂

درباره نویسنده

76 نوشته تا کنون
فارغ‌التحصیل رشته آی‌تی. کارشناس آی‌تی وردپرس‌یاد
✍باتمام علاقه‌ای که به دنیای آی‌تی داشتم با وردپرس آشنا شدم و اکنون تمام تلاشم برای تهیه آموزش‌های کاربردی و کمک به علاقه‌مندان دنیای بزرگ وردپرس است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است. در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه های این نوشته

86 دیدگاه
 1. Alireza

  Alireza

  سلام
  خسته نباشید.
  ممنون از مقاله خوبتون خیلی کامل و مفید بود.
  مشکل من یکم عجیبـه..!ممنون میشم راهنماییـم کنید.
  در بخش ارور های سئو خطای استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی رو میده و میگه ۱۱ بار از کلمه کلیدی استفاده کردید(کلمه کلیدی Traffic) با اینکه من فقط ۳ بار از این کلمه تو مقالم استفاده کردم.
  خصوصیت alt و توضیحات عکس ها هم کلمه کلیدی هست.
  بنظرتون افزونه این دو گزینه رو هم به عنوان کلمات کلیدی متن حساب می کنه یا احتمال اشتباه وجود داره و من می تونم مطلبمو منتشر کنم.

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام
   این افزونه فقط کلمات کلیدی ای که توی متن نوشته شده هست رو در نظر میگیره. این تعدادی که گفتید ۱۱ تا حساب میکنه ولی ۳ تا هست یکمی عجیبه.
   ولی این مقاله رو یکبار توی یک نوشته جدید هم کپی پست کنید ببینید شاید مشکلی داشته خود افزونه.
   آخه یکمی بعیده
   چک کنید و دوباره دیدگاه خودتون رو ارسال کنید.
   موفق باشید…

 2. آکام

  آکام

  سلام عرض می کنم! خیلی مچکر از سایت عالیتون و حمایت های دوستانتون. قربان این ارور منو کچلم کرده میشه بگین چجوری درستش کنم؟ ممنون میشم هر چی اسم بذارم بازم همین ارور رو میده. ممنونم
  شما باید کلمه ای مناسب را برای عنوان ویدیویتان در نظر بگیرید، اینکار برای بهینه سازی جستجو می باشد تا مردم بتوانند ویدیوی شما را جستجو کنند.

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقتتون بخیر آکام عزیز؛
   اول از همه به خاطر انرژی که بهمون میدید و حمایت هاتون ممنونم.
   ببینید برای سئوی ویدیو ۵ تا فاکتور کلی رو در نظر میگیریم که اگر رعایت بشه اون فایل برای موتورهای جستجو قابل درک تر هست.
   ۱- اینکه اسم فایل ویدیویی درخورد همون موضوع و مرتبط باشه مثل spider-video-player که کلمات با خط فاصله ازهم جدا شدن (دقیقا مثل نامگذاری تصاویر)
   ۲- مورد دوم اینکه بهتره نام انگلیسی باشه
   ۳- فایلتون بر اساس نگارش html5 (فورمت فایل و متناسب با دستگاه های مختلف)
   سه مورد بالا در خصوص خود فایل بود. حالا زمانی که فایل رو داخل سیستم مدیریت محتواتون آپلود میکنید به دو نکته دقت کنید:
   ۳- یکی که در فیلد عنوان چه عبارتی نوشته شده بهترین حالت این هستش که عبارت کاملا کوتاه اما مرتبط درج بشه.
   ۴- در فیلد توضیحات هم یک توضیح مختصر و کوتاه درباره ماهیت ویدیو نوشته بشه. مثل تصویر زیر:.
   انتخاب عنوان و توضیحات برای ویدیو

 3. وحید

  وحید

  سلام . منظور از پیغام چیه ؟ من یک h1 دارم ولی این پیغام را میده

  H1 فقط باید به عنوان عنوان اصلی شما مورد استفاده قرار گیرد . همه عنوانهای H1 ها را در متن خود که عنوان اصلی شما نیستند را پیدا کنید

  • عبدالحمید برفی

   عبدالحمید برفی

   سلام وحید عزیز؛
   احتمالا در بخشی از متن شما تگ h1 وجود داره و شما مشاهدش نکردید.
   یه بار دیگه دقیق تر بررسی کنید.
   برای بررسی دقیق میتونید به بخش کد ویشرایشگر متن وردپرس مراجعه کنید و یا کلیدهای ترکیبی ctrl + u رو فشار دهید تا وارد بخش سورس مرورگر بشید.
   سپس کلیدهای ترکیبی ctrl + f رو فشار دهید تا جستجو متن مرورگر باز بشه. در فیلد جستجو تگ h1 را وارد کنید.

  • محمد علی

   محمد علی

   دوتا عنوان وجود داره

   تگ عنوان در اچ تی ام ال (هدر سایت) که در سرچ گوگل همه میبینند.
   تگ عنوان صفحه در بالای متن که کاربران وارد شده به سایت و صفحه میتوانند ببینند.
   اما
   تگ عنوان در اچ تی ام ال (هدر سایت) خیلی مهمتر از تگ عنوان صفحه در بالای متن هستش

   راهکار :
   از تگ h2 برای عنوان متن در صفحه استفاده کنید.

 4. مهدیه

  مهدیه

  با عرض سلام و خسته نباشید
  راسش من دو سال پیشتر روی یک سایت کار کردم در زمینه بهینه سازی سئو که تونستم سایته مورد نظرو بیارم صفحه اول گوگل ولی بعد از اون به مدت دو سال روش کار نکردم حالا بعده ۲ سال می خوام دوباره اونو بهینه سازی کنم که این کارم کردم موفق شدم کلمه کلیدیو بیارم صفحه ۶ گوگل ولی بعدش یه خرده متن از یکی سایت کپی کردم گذاشتم توو سایته خودم که فکر میکنم علتش همین شد که سئوی سایتم افت کرد و اومد صفحه ۱۰ بعدش سعی کردم دیگه کپی نزارم مطلب غیره کپی گذاشتم ولی انگار وقتی مطلب به سایت اضافه می کردم سایت بیشتر افت می کرد تا الان که دیگه اصلا تو گوگل نشون نمیده سایتمو البته اینو بگم که تویه زمینه بهینه سازی تصاویر تو گوگل سایتم صفحه اوله گوگل هست ولی در زمینه نوشته ها گوگل حذفش کرده نمیدونم علتش چیه اصلا دیگه مطلب به اون صفحه اضافه بکنم یا نه صفحم یه خرده طولانی شده؟ ممنون میشم بهم کمک کنید

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام مهدیه جان؛
   احتمال اینکه تو یسری کلمات کلیدی پنالتی شده باشید خیلی زیاده. محتوای جدید با کلمات کلیدی مشابه منتشر کنید مطالب تکراری با بروزرسانی کردن کم کم از سایت حذف بشه یعنی محتوا قبلی بروز یا حداقل بازنویسی بشه. مدیا اضافه کنید. لینک سازی انجام بشه و نهایتا با افزایش ترافیک و جذب کاربر از شبکه ها موقعیت سایت رو میتونید به مرور زمان بهبود بدید.
   اافت رتبه تا تثبیت شدن موقعیت سایت ادامه داره چون وضعیت سایت یجورایی زیرذره بینه احتمال اینکه با انتشار محتوای سالم رتبش بازم افت کنه وجودداره
   کم کم باید سایت پاکسازی بشه و به واسطه کلمات کلیدی مشابه و جدید (نه کلمات کلیدی که براشون محتوای کپی استفاده شده) موقعیتو بهبود بدید.

 5. mojtaba

  mojtaba

  سلام خسته نباشید
  یک سوال در قمست شما به برگه دیگری با کلمه کلیدی اصلی لینک کرده‌اید دارید
  به طور مثال من کلمه ی ترینر بازی X رو به عنوان کلید واژه ی کانونی انتخاب کردم و آدرس همون پست به به این کلمه لینک میدم و در قسمت سئو پیام میاد که
  شما به برگه دیگری با کلمه کلیدی اصلی لینک کرده‌اید
  آیا این کار اشتباهه کلا؟ چون در یک سایت معروف دیدم که به اون کلمه ی اصلی که به عنوان پست اصلی هست لینک همون صفحه رو داده.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام؛
   ایر صفحات لینک دادن این کلمه به صفحه مربوطش میتونه تاثیر مثبت براتون داشته باشه.
   به عنوان مثال در صفحه a کلمه بازی ماریو رو به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کردید.
   در صفحه b اگر کلمه بازی ماریو رو داخل محتوا داشتید میتونید به صفحه a که حاوی این کلمه کلیدی هستش لینک بدید.
   این کار یعنی لینک سازی داخلی تاثبر مثبت داره.

 6. سامان

  سامان

  با سلام چند وقت پیش با بروز شدن قالب سایت وردپرسیم به نسخه جدید یک مشکل جدید برام پیش اومده…. وقتی در بخش مقالات یا نوشته ها مطلب جدیدی رو میخوام بزارم، محتوایی که وارد می کنم اصلا با یواست سئو در ارتباط نیست یعنی وقتی متنی ۱۰۰۰ کلمه ای وارد کردم و تمام نکات مورد نظر یواست رو رعایت نمودم بازم یواست خطای این که متن صفر کلمه است به همراه کلیه ختاهایی که وقتی هیچی ننوشتی رو می ده هر کاری کردم درست نشد خواهشا راهنمایی کنید با تشکر

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام
   نسخه جدید قالب با نسخه افزونتون سازگاری کامل داره؟ افزونه رو هم بروزرسانی کردید؟ اخرین نسخه افزونه رو روی وردپرستون داشته باشید.
   تنظیماتش رو هم چک کنید که قابل نمایش برای برگه و نوشته باشه.
   احتمالش هست این افزونه با نسخه جدید قالب همخونی نداشته باشه.
   در نهایت یکبار افزونه رو حذف و مجددا نصب کنید و چک کنید مشکل برطرف شده یا خیر.

 7. امیر

  امیر

  عبارت کلیدی در نامک : (بخشی از) عبارت کلیدی شما در نامک دیده نمی شود . آن را تغییر دهید !

  سلام. من با متن بالا مواجه میشم .راه حلش چیه؟

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام
   اگر میخواید این ارور رو هم برطرف کنید باید کلمه کلیدی رو توی نامک هم استفاده کنید. در غیر این صورت مشکل خاصی با وجود این ارور نیست و میتونید رعایت نکنیدش.
   موفق باشید…

 8. علی

  علی

  تگ های عنوانتو با کلمه کلیدی رو زیاد تر کن مخصوصا تگ h1 ,h2 رو

 9. علی

  علی

  سلام
  من با مشکل زیر مواجه شدم.
  عبارت کلیدی در زیرشاخه : استفاده از عبارات کلیدی یا مترادف در سطوح بالاتر زیرشاخه ها !

  • حسین

   حسین

   این مشکلو منم دارم لطفا کمک کنید دوستان
   انصافا معلوم نیست چرا اینو میگه چون کلمه کلیدیم مناسبه و متناسبه

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقت بخیر؛
   باید به نسبت کلمه کلیدی توی کل متن پراکنده و پخش بشه.
   به عنوان مثال سعی کنید در تمام بخش ها پاراگراف ها و…. به صورت یکنواخت ازش استفاده کنید. (با رعایت چگالی مناسب)
   هم طبیعی بودن مقاله و کاربر پسند بودنش رو رعایت کنید هم چک کنید توی کدوم بخش های مقالتون کلمه کلیدی کمتر بهش توجه شده.
   موفق باشید 🙂

  • Ar@sh

   Ar@sh

   این مشکل واسه این که متن پست شما زیاد و عبارت کلیدی که انتخاب در این پست کمتر دیده میشه

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام علی عزیز؛
   این مورد رو در قسمت دسته‌بندی مشاهده کردید؟
   اگر آره باید بگم مشابه همون بخش افزودن نوشته هستش و باید از کلمه کلیدی در بخش‌های مختلفی که میشه باید استفاده کنید.
   اگر مشکلت رفع نشد، دقیق‌تر توضیح بدید تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم.
   موفق باشید…

 10. مجتبی

  مجتبی

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
  راستش من یه مشکلی که داشتم این بود که وقتی مطلب رو می نویسم تا یه جایی از جمله چراغ خوانایی سبزه ولی وقتی یه کلمه اضافه میکنم مشکل ۲۵ درصد رو برام میاره نمیدونم چجوری حلش کنم هر کاری هم میکنم درست نمیشه ممنون میشم اگه بتونید کمک کنید.

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقت بخیر
   بخش خوانایی افزونه بیشتر حالت راهنما داره لزومی نداره حتما سبز باشه. هدفش شیوا بودن متن و کوتاه بودن جملاته طوری که کاربر سریعتر متوجه مفهوم بشه. برای سبز شدنش بهترین کار اینه جملات کوتاه باشن و با نقطه تموم بشن که البته گاهی با رعایت تمام اصول باز هم نارنجی رنگه.
   شخصا نظرم اینه خودتون چک کنید از دید کاربر بررسی کنید که محتوا ساده و شیوا و قابل فهم باشه این روش قطعا بهتر از چک کردن رباتیکه 🙂

 11. زهرا ذکی

  زهرا ذکی

  سلام. ممنون از مطلب کامل و روان شما
  من برای سبز کردن چراغ خوانایی، از جملات کوتاه استفاده می کنم و بعد اینتر می زنم. این کار سبب گسستگی مطلب میشه. وقتی پاراگرافی بگذارم خطا میده. لطفا راهنماییم کنید که کوتاه بودن جملات برای خوانایی چه راه هایی داره

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام زهرا عزیز
   این چیزی که میگی درسته. اما راه کارش همیشه این نیست که شما Enter بزنی. برای یک پاراگراف که مثلا ۵ خط هست و خوانایی از شما ایراد میگیره شما باید مثلا تو پاراگرافت بعد از هر نقطه یا قطع شدن جمله یه Shifr+Enter بزنی تا بره خط بعدی.
   تفاوت Shift+Enter با Enter هم در اینه که Enter هم میره خط بعد و هم میره پاراگراف بعد، اما Shift+Enter فقط میره خط بعد ولی تو همون پاراگراف میمونه.
   موفق باشی…

 12. مسعود

  مسعود

  سلام برای این قسمت باید چکار کنیم:

  “کلیدواژه کانونی در ۲ (خارج از ۶) زیرسربرگ‌های کپی شما ظاهر می شود.”

  اصلا چه معنی میده و چطور باید بهینه بشه؟
  ممنون

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام
   این جمله یکی از اعلان های نمایشی افزونست که به شما میگه در ۲ تا از تیتراتون کلمه کلیدتون درج شده و نکته خوبیه

 13. احسان

  احسان

  با عرض سلام
  توی سایت من افزونه یوست سایتم
  این خطا رو میده
  بخش بزرگی از متن شما دارای کلیدواژه نمی باشد. سعی کنید تعریف کنید کلیدواژه هایی بطور مساوی.

  و قرمز هستش چطوری میتونم اینو برطرف کنم هر کاری کردم درست نشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقت شما بخیر باشه.
   به تعداد دفعاتی که کلمه کلیدی در متنتون تکرار میشه چگالی گفته میشه. حالا این چگالی باید به طور یکنواخت داخل سایتتون رعایت شده باشه.
   واضح تر یعنی اینکه سعی کنید کلمه کلیدیتون رو در بخش های مختلف و به صورت یکنواخت تکرار کنید.
   داخل متنتون یه بررسی بکنید و ببینید در کدوم بخش یا پاراگراف بزرگ، کلمه کلیدی وجود نداره و بعد کلمه کلیدیتون رو در اون بخش قرار بدید مشکلتون حل میشه. 🙂

 14. محمد

  محمد

  سلام … آقا ما کل نکات سئو رو برای یه مطلب پیش می بریم .. و چراغ سبزه … ولی وقتی روی دکمه انتشار که میزنیم چراغ که سبز نمیشه هیچ .. همه نکاتی رو که برای سئو بکار برده بودیم رو هم نداریم.( منظورم اینه که کلید واژه ای که گذاشته بودم و چراغ سبز شده بود بعد از زدن دکمه انتشار حتی این هم پاک میشه ) … این قضیه ش چیه ؟؟؟
  مطلب انتشار پیدا میکنه .. ولی با نمره سئو خالی ..

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقت بخیر
   گاهی اوقات پیش میاد که همه چیز رعایت شده اما در ظاهر این مدلی نمایش داده میشه.
   مهم این هست که متن منتشر شده حاوی اون نکات باشه و سئو شده باشه. اون چراغ حالت نمادین داره .
   بعد از انتشار به بخش ویرایش متن برید و چک کنید که موارد ذکر شده داخل اعلان ها توی متن رعایت شده یانه. اگر رعایت کردید هیچ مشکلی نداره و اون چراغ صرفا نمادین هستش.
   موفق باشید

  • محمد

   محمد

   ببخشید مزاحم میشم.. همه اون کاری که برای سئو انجام میدم می پره … ینی اینکه عنوان میاد مثل اولش میشه .. یا کلید واژه کانونی نداره .. یا alt تصویر می پره … خلاصه نمیدونم از چشه ؟؟؟ همه کاری برای سئو انجام میدم .. همین که دکمه انتشار میزنم ، متن منتشر میشه ولی وقتی میرم روی ویرایش می بینم همه اون کارا ( حتی اسم عنوان که زیاد کرده بودم ) به نوعی اعمال نشده … نمیدونم چیکار کنم ..
   ممنون میشم راهنمایی کنید ..

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   خواهش میکنم. خوشحال میشیم بتونیم در رفع مشکل کمک کرده باشیم.
   قبل از انتشار متنتون اون رو پیش نویس کنید و چک کنید تغییرات ذخیره میشه یا خیر. بعد از ذخیره کردن پیش نویس اون رو منتشر کنید. و اینکه تست کنید ایا مطالب جدیدی که مینویسید همین مشکل رو دارن یا خیر.
   کش مرورگر رو هم پاک کنید.
   موفق باشید

 15. محمد

  محمد

  ببخشید یه سوال دیگه داشتم ممنون میشم که لطف کنید جواب بدید

  من تمام ۱۴ چراغ رو سبز میکنم و هیچ چراغ قرمز و نارنجی باقی نمیمونه ولی بعد از ذخیره کردن دوباره یک چراغ قرمز که قبلا برطرف کرده بودم رو نشون میده ( بخش بزرگی از متن شما دارای کلیدواژه نمی باشد. سعی کنید تعریف کنید کلیدواژه هایی بطور مساوی ) و این در حالی به وجود میاد که قبلش برطرف شده بود

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   ببینید تنها سبز شدن شدن چراغ تضمین نمیکنه که متنتون دارای سئو محتوای عالی شده.
   به نظر من چک کنید و ببنید که چگالی کلمه کلیدیتون چقدر هست و اینکه آیا یکنواخت تکرار شده یا نه.
   هدف اعلان اینه که از موضوع اصلی خارج نشید و محتوا همواره بر محور اون کلمه کلیدی و موضوع اصلی باشه . بنابراین سعی کنید علاوه بر اینکه متن کاربرپسند و طبیعی تهیه میکنید دقت کنید که کلمات کلیدیتون در تمام بخش ها دکر بشه. (تکرار پشت سر هم یا فاصله طولانی بین درج کلمات کلیدی جالب نیست)

   پس دو نکته در این اعلان دخیله : ۱- چگالی کلمه کلیدی ۲- تکرار به صورت یکنواخت و طبیعی بودن متن

   موفق باشید 🙂

  • محمد

   محمد

   خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون و امیدوارم همیشه موفق باشید.

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   خواهش میکنم. خوشحالم که راضی بودید.
   ممنون شماهم موفق باشید.

 16. محمد

  محمد

  سلام. ببخشید جدیدا یه چراغ قرمز واسم میاد و نمیدونم چجوری باید رفعش کنم

  (بخش بزرگی از متن شما دارای کلیدواژه نمی باشد. سعی کنید تعریف کنید کلیدواژه هایی بطور مساوی )

  ممنون میشم زود جواب بدید

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام و خسته نباشید
   ببینید دو مورد هست یکی اینکه کلمه کلیدی به تعداد متناسب داخل متن تکرار بشه که حدود ۱ درصد مناسبه. (یعنی توی متن ۱۰۰۰ کلمه ای حدود ۱۰ بار تکرارش کافیه)
   دومین مورد این هست که در تمام بخش های متنتون پراکنده شده باشه. سعی کنید به صورت یکنواخت کلمه کلیدی را تکرار کنید.
   این اروری که دارید به مورد دوم اشاره میکنه و میگه که یک یا چند تا از پاراگرافای شما یا یه بخشی از متنتون فاقد کلمه کلیدی هست. باید متن رو یکبار با دقت بخونید و ببینید در کجای متن کلمه کلیدی متناسب ذکر نشده و یا فاقد اون هستش. سعی کنید به صورت یکنواخت کلمه کلیدی رو درج کنید.
   موفق باشید. 🙂

  • محمد

   محمد

   خیلی ممنون از راهنمایی شما.
   ببخشید اگر بجای کلید واژه از مترادف آن استفاده کنیم برطرف میشه؟
   چون اگر کلید واژه رو زیاد به کار ببریم ارور میده

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   خواهش میکنم.
   خوبه که از مترادف ها استفاه کنید اما در رفع این اعلان تاثیری ندارند و فقط باید کلمه کلیدی را درج کنید.
   برای اینکه به چگالی کلمات کلیدی شما ایرادی گرفته نشه بهتر هست که سعی کنید به صورت یکنواخت کلمه کلیدی را در متن درج کنید و چگالیش رو هم در نظر بگیرید که بیشتر از حد مجاز نشه.

 17. رضا احمدی

  رضا احمدی

  من یه سوال دیگه بپرسم؟
  من با افزونه sabai به بخش پرسش و پاسخ تو سایتم دارم: nasimparto.com/questions
  این صفحه رو افزونه ساخته و تو قسمت ویرایشش هیچ نوشته ای نیست. حتی اگه نوشته ای بنویسم تو سایت و اون برگه نمایش داده نمیشه. این جور صفحات که افزونه ها میسازند و نمیشه بهش نوشته اضافه کرد رو چجوری تنظیم کنیم؟ من توی اون صفحه کلی کلید واژه و کلمه نوشتم که تمام ارورهای یواست سبز بشه. ولی این محتوا تو برگه نشون داده نمیشه. این جور مواقع چجوری میشه؟ گوگل این کلماتی که من تایپ کردم رو میبینه؟

  ممنون

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   خب من این آدرسی که گذاشتید رو دیدم و چیزی بالا نیومد.
   خب بعضی صفحاتی که افزونه‌ها میسازن اینطوری هستن و خب از قسمت نوشته های خود وردپرس شاید نشه کاریش کرد. ولی میتونید متاهارو واسش درست کنید با افزونه یواست.
   اگر هم با افزونه خودش میشه داخل نوشته رو طوری تنظیم کنید که کلمات کلیدیتون قرار داشته باشه.
   موفق باشی…

 18. رضا احمدی

  رضا احمدی

  در ضمن سایتتون خیلی ساده و شیکه. خیلی دوستش داشتم. مخصوصا “حالت تمام صفحه” و “حالت تمام صفحه” که اولین بار بود میبینم. و دوست دارم بپرسم که افزونه یا کد خاصی هست تا من هم تو سایتم اضافه کنم.
  موفق باشید

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام رضا جان
   خوشحالیم از سایت خوشت اومده 🙂
   راستش قالب سایت ما کاملا اختصاصیه و از هیچ افزونه‌ی خاصی استفاده نکردیم.
   برای حالت تمام صفحه هم باید عرض کنم که ما بعد از اینکه ورژن اول سایت رو زدیم در ورژن‌های بعدی اون ایده تمام صفحه خیلی اتفاقی به ذهنمون رسید و خب پیادش کردیم.

 19. رضا احمدی

  رضا احمدی

  یه سوال دیگه داشتم که چون سوال قبلیم طولانی شد جداش کردم که راحت تر هم جوابش رو بگیرم. من خیلی سعی میکنم نکته های سئو رو رعایت کنم. سایتم کاربر پسند باشه و … . ولی وقتی یه سری سایت رو میبینم که هیچی ندارند و تو موتورهای جستجو بالا هستند دپرس میشم. یا مثلا یواست میگه که چگالی کلمات کلیدی زیاد نباشه. خیلی صفحات رو دیدم که با یه کلید واژه ی خاصی تو گوگل بالا هستند و وقتی اون کلید واژه رو تو صفحاتشون بررسی میکنی خیلی چگالی بالایی دارند. طرف همینطوری استفادشون کرده. واقعا یه سری صفحه رو تو گوگل میبینی به اصولی کار کردن شک میکنی!! نمیدونم!!! 😔

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   بله متاسفانه چنین مواردی زیاد دیده میشن که البته کاربر محور نیستن و ارزش و اهمیت خاصی ندارد که بعد از گذر یه مدت زمان جایگاه خودشونو از دست میدن.
   اوایل کار کمی سخت هست اما در صورتی که با صبر و حوصله محتوا گذاری کنید بعد از مدتی اعتماد موتورهای حستجو رو به دست میارید و خیلی راحت تر میتونید درنتایج ابتدایی ظاهربشید که فوق العادست 🙂
   و مهم تر از اون کاربرهای ثابت پیدا میکنید. با همین پشتکار ادامه بدید.

 20. رضا احمدی

  رضا احمدی

  سلام. یه جاهایی برای اینکه ارورها رو برطرف کنی مجبور میشی سیستم نوشته رو بریزی بهم. مثلا یه وقتایی لازم نیست کلمه کلیدی تو پاراگراف اول باشه. کدوم رو اولولیت قرار بدیم. اینکه سایت از لحاظ خوانایی و نظم محتوایی برای کاربر بهتر باشه یا این ارور های یواست؟
  در کل چقدر تاثیر داره؟ مثلا بعضی وقتا من میخوام یه مطلب کوتاه داخل سایتم بزارم. یه خبر یا هر چیزی. و خب کوتاه بودن اون برای خواننده بهتره تا بیام مثلا برای اینکه سبز بشم یه مشت اضافات هم به نوشتم اضافه کنم که مثلا از ۳۰۰ کلمه بیشتر باشه؟ من تا جایی که مشکلی برای نوشتم پیش نیاد کارهایی که گفته رو انجام میدم ولی بعضی ارورهاش واقعا نظم نوشته رو بهم میزنه.
  مثلا من یه نوشته دارم که توش “پروژسترون” اومده و کلید واژم هم هست. حالا یواست گیر داده که چگالی کلید واژت زیاده. واقعا نمیشه همچین کلمه ای رو حذف کرد. هرجایی از متن که اومده لازم بوده. نمیدونم چه کنم این جور مواقع. و واقعا نمیدونم که چقدر میتونه تاثیر داشته باشه (تو سرچ گوگل و …)

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقت بخیر آقای احمدی
   ببینید در وهله اول کاربر اهمیت داره و تمام این نکات کاربر محور هستن یعنی برای بالا بردن کیفیت محتوا و افزایش رضایت کاربر در نظر گرفته شده. به عنوان مثال اگر گفته شده بهتره کلمه کلیدی در پاراگراف اول باشه به این دلیل هست که حالت تاکیدی داره و محتوا با همون مضمون شروع بشه و از اشاره به موارد اضافه تا حد ممکن صرف نظر بشه. یجورایی میشه گفت برای افزایش کیفیت یسری قوائد در نظر گرفته شده.
   پس ما هم باید هدف اولمون را بر مبنای رضایت کاربر قرار بدیم و اینکه سبز شدن چراغ ها تضمین نمیکنه که این محتوا به خوبی سئو شده!
   به نظر بنده، شما از دید کاربر به محتوای خودتون نگاه کنید و ببینید چه کم و کاستی هایی داره اون ها رو رفع کنید و در قدم دوم سعی کنید که در جهت بهتر شدن سئوی محتوا گام بردارید قطعا محتوای با کیفیت و به دور از حواشی برای کاربر از ارزش و اهمیت بیشتری برخوردار هست و این میزان رضایت توسط موتورهای جستجو قابل درکه و میتونه تاثیر بسیار مثبتی داشته باشه.

 21. علی

  علی

  سلام من با ارور زیر مواجه میشم چه کار کنم ممنون.
  بخش بزرگی از متن شما دارای کلیدواژه نمی باشد. سعی کنید تعریف کنید کلیدواژه هایی بطور مساوی.
  بعدش در مورد قسمت کلمات مترادف آموزش قرار ندادید؟؟

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام علی عزیز
   به زودی اموزش بخش هایی جدیدی که به افزونه اضافه شده را در سایت منتشر میکنیم.
   در خصوص مشکلتون باید چک کنید که کدام بخش از نوشته شما (پاراگراف ها) شامل کلمه کلیدی نیست. کلمه کلیدی باید به نسبت متعادل در قسمت های مختلف ذکر شده باشه.
   در مورد کلمات مترادف هم آموزش نسبتا کوچیکی داخل کانال هست که میتونید با جستجوی عبارت LSI اون رو مطالعه کنید. منظور کلمه هایی هست که با موضوع شما همخونی داره و کاربر ممکنه اونارو هم سرچ کنه.
   آدرس کانال خدمت شما: https://t.me/wpyad

 22. حامد

  حامد

  با سلام و خسته نباشید
  من کلیدواژه‌ کانونی یم رو تو اولین خطی که تو پستم مینویسم قرار میدم ولی باز هم با ((( کلید واژه تمرکزی در اولین پاراگراف رونوشت، ظاهر نمی شود ))) رو به رو میشم لطفا کمک کنید

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقت بخیر
   ممنونم پاینده باشید. دقیقا کلمه کلیدی رو درج می کنید؟ با فاصله؟ باید بین کلمه کلیدی و کلمات دیگه فاصله باشه و دوم اینکه دقت کنید قبل پاراگرفی که کلمه کلیدی داخلش هست اینتر نخورده باشه.
   اگر ممورد رفع نشد برامون از ابتدای پستتون یک تصویر ارسال کنید و کلمه کلیدیتون هم داخل کامنت ذکر کنید.

  • حامد

   حامد

   خیلی ممنون که پاسخ دادین
   و خیلی ممنونم از این پستی که گذاشتین چون بیشتر چراغای سئو رو به کمک مطالب مفید شما سبز کردم خیل ممنونم

   مواردی که گفتین رو چک کردم باز عکس گرفتم
   uupload.ir/files/jjzk_untitled-1.jpg

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام حامد عزیز
   اسکرین شاتی که گرفتی رو دیدم.
   ببین شما باید به یه نکته توجه کنی. اینکه در ادیتور وردپرس تیتر با پاراگراف کاملا دوتا چیز متفاوت هستن. از لحاظ کدنویسی عرض کردم. چون این ادیتور در نهایت چیزی که شما مینویسید رو به کد تبدیل می‌کنه.
   حالا ارور یواست اینه که شما باید کلمه کلیدی رو تو اولین پاراگراف موجود تو متن قرار بدید.
   ولی شما اون چیزی که تو اسکرین شات نشون دادی بهمون یه تیتر هست و یواست اون رو به عنوان پاراگراف قبول نمیکنه که چراغشو براتون سبز کنه.
   اگر متن خودتون رو در ادیتور وردپرس با یه پاراگراف شروع کنید و داخل پاراگراف کلمه کلیدی قرار داشته باشه ارور رفع میشه.
   نکته بعدی که باید بهش توجه کنی اینه که قبل و بعد از کلمه کلیدی حتما باید فاصله باشه و چیزی بهش متصل نباشه تا یواست بتونه کلمه کلیدی رو متوجه بشه.
   اگر مشکلت حل شد، خوشحال میشیم در جواب همین دیدگاه بهمون بگی و خوشحالمون کنی.
   موفق باشی…

  • حامد

   حامد

   سلام ایول دقیقا همونی بود که گفتی دمت گرم خیلی ممنونتم
   uupload.ir/files/p4ao_untitled-1.jpg
   وقی کلمه کیلیدی رو بدون هیچ کدی تو قسمت متن تایپ کردم بدون H1,H2 و. . . درس شد و چراغ سئو به طور کامل روشن شد دمت گرم
   راسی یه سوال به نظرت نسخه پولی سئو رو بگیرم خوبه یا همین کارمو راه میندازه؟ مرسیی

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام
   خوشحالم که مشکل رفع شد.
   ماهم از نسخه رایگان استفاده میکنیم تفاوت خاصی ندارن فقط در تعداد کلمه های کلیدی تعریف ده تفاوت دارند که وقتی شما بهینه بنویسید اصلا نیازی به همچین موردی پیدانمیکنید!
   و اینکه دقت کنید فقط سبز شدن چراغ مهم نیست مهم اینه مطلبتون واقعا بهینه شده باشه و برای کاربر باشه.
   موفق باشید

  • حامد

   حامد

   بله کاملا درسته در مورد بهینه کردن مطالب . . . مطلبی در سایتتون دارین؟

   خیلی خیلی ممنونم با تشکر از سایت خوبتون خسته نباشید

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام
   ممنون بخاطر انرژی‌ای که میدی بهمون 🙂
   بله مقالات مفیدی منتشر شده تو سایت که از دسته‌بندی موجود در سایت می‌تونی استفاده کنی و مطالب مربوط به سئو رو دنبال کنی.
   برای شروع پیشنهاد میشه این دوتا مقاله رو بخونی:
   سئو چیست
   تولید محتوا در وردپرس

  • حامد

   حامد

   سلام
   خسته نباشید
   خواهش میکنم واقعا کارتون عالیه برای من که سایتتون خیلی مفید بوده
   مرسییییی

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام حامد عزیز
   بابت انرژی مثبتی که بهمون دادی ممنون
   خوشحالیم که مفید واقع شد

 23. علی

  علی

  سلام میشه در مورد این قسمت جدیدی که در یواست قرار گرفته کمی توضیح بدید.
  منظورم Keyword synonyms هستش
  مثلا من سایت دانلود فیلم دارم چه کلمه مترادفی بزارم؟

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام و وقت بخیر
   بله سعی می کنیم به زودی آموزشی از نسخه بروزشده افزونه یوآست قرار بدیم و امیدواریم که پیگیر باشید و مطلب براتون مفید واقع بشه.

 24. علی

  علی

  ممنون از مطلبتون
  من یک مشکل دارم در قسمت خوانایی با مشکل زیر مواجه هستم
  متن هیچگونه subheadings ندارد. دست کم یک زیرعنوان اضافه کنید.
  ویک مشکل دیگه هم اینه
  تراکم کلیدواژه‌ کانونی ۰٫۴% است، که خیلی کم است؛ کلیدواژه‌ی کانونی ۱ بار پیدا شد.
  ممنون

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام خواهش میکنم. خوشحالم که راضی بودید.
   منظور از تراکم کلیدواژه تعداد دفعاتی هستش که کلمه کلیدیتون رو توی متن تکرار می‌کنید. سعی کنید تعداد تکرارش رو بیشتر کنید. (بدون چسبیدگی به کلمات اطرافش)
   قسمت خوانایی: متن هیچگونه subheadings ندارد. دست کم یک زیرعنوان اضافه کنید. برای رفع این اعلان هم می‌تونید چند تیتر به محتواتون اضافه کنید سعی کنید بخش بخش توضیح بدید و برای هر بخش یک تیتری رو در نظر بگیرید.
   موفق باشید.

  • علی

   علی

   تشکر از جوابتون
   ببخشید در مورد دومی متوجه نشدم
   کمی توضیح میشه بدید
   ممنون

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام خواهش میکنم.
   ببینید بخش خوانایی روی سه چیز حساسه:
   ۱- مطلب جوری باشه که پاراگرافا خیلی طولانی نباشن.
   ۲- برای هر بخش از مطلبتون یک تیتر بذارید. مثلا بخش مقدمه یه تیتر مخصوص داره بخش توضیحات و.. هم تیترای خودشونو داردن (اعلانی که شما دارید با اینکار حل میشه.)
   ۳- جملات خیلی طولانی نباشن.

  • علی

   علی

   ممنون ادرس سایت رو میفرستم تشکر
   اگه میشه یک نگاهی بهش بندازید سپاس

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   خواهش میکنم. بله دقیقا همین موردی هست که خدمتتون ذکر کردم. شما بهتره از هدینگا هم استفاده کنید.
   قسمت هایی مثل نام اثر / با هنرنمایی / خلاصه فیلم که توی محتواتون دارید تیترهای شما هستند. از هدینگا(هدینگ ۱ تا هدینگ ۶) برای تیتراتون استفاده کنید خیلی بهتره تا اینکه اونا رو بولد کنید.
   برای تیتر بندی هم اگه دقت کنیدموقع محتوا گذاری، نوار ابزار یک کشو داره که داخلش نوشته تیتر یک، تیتر دو… تیتر ۶ ازینا برای تیترای محتوا استفاده کنید.
   موفق باشید.

  • علی

   علی

   خیلی سپاسگذارم ممنون از توجهتون

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   خواهش میکنم. موفق باشید.

 25. SG

  SG

  وقت بخیر

  من تو یواست سئو تو قسمت خوانایی ارور دارم و وقتی روی چشم کلیک می کنم تا ارور رو بهم نشون بده هیچ اتفاقی نمیوفته

  راهنمایی کنید لطفا

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقت بخیر
   وقتی روی علامت چشم کلیک میکنید متن با هایلایت بنفش نمایش داده میشه. اگر هایلایت رو نتونستید ببینید داخل همون ارور اگه دقت کنید تعداد پاراگرافای طولانی رو نوشته .
   خودتون یه بررسی اجمالی کنید که پاراگرافاتون طولانی نباشن و پاراگرافای طولانی را با اینتر بشکنید و کوچیکترشون کنید.

 26. SG

  SG

  وقت بخیر
  ممنون بابت مطالب خوبتون

  من یه مشکلی تو Yoast seo دارم

  اینکه من عنوان سئو رو هرچی می زارم باز سبز نمی شه و فقط در صورتی سبز می شه که ممممممممممممممممممممممممممممممممممم رو وارد می کنم

  هنوز نوار نارنجی و دایره قرمز داره مطلبم
  تمام بخشاش سبز شده فقط همین ومشکل دارم

  راهنمایی کنید لطفا

  سپاس

  • SG

   SG

   متشکرم

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   🙂

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام وقتتون بخیر
   حداقل تعداد کاراکترهایی که برای افزونه یوآست در نظر گرفته شده ۴۵ کاراکتر و حداکثر ۶۵ کاراکتر هست. برا کاربر پسند بودن سعی کنید عنوانی بنویسید که بین این بازه باشه یعنی نه طولانی و نه کوتاه.
   اگر نوار زیر عنوان سئو در هرصورتی نارنجیه یعنی تعداد کاراکترهای شما داخل این بازه (۴۵ تا ۶۵ کاراکتر) نیست.یکبار هم بر روی دکمه ذخیره پیش نویس کلیک کنید و مجددا چک بفرمایید.

  • SG

   SG

   متشکرم
   حل شد مشکلم

   به این شکل که بعد از کلمه کلید و بقیه کلمات متصل (،) گذاشتم و سبز شد

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   خواهش میکنم. بله درسته کلمه کلیدی نباید به بقیه کلمات بچسبه
   موفق باشید.

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام
   شاید بخاطر اینه که بعضی وقتا گیر میکنه
   آخه گاها پیش میاد که در لحظه نمیتونه پردازش کنه. پیشنهاد میکنم یکبار مطلب رو بروزرسانی کنید و نتیجه‌ی تغییرات رو ببینید.
   موفق باشید…

  • SG

   SG

   تو نظر قبلی هم انجام دادم گفتم که اجام دادم اینکار رو ولی فرقی نکرد

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام
   راستش این چیزی که شما میگید رو برای بار اول هست که داریم می‌شنویم.
   اگر امکانش هست یه تصویر رو بصورت اسکرین شات بگیرید و در پاسخ همین دیدگاه لینکش رو برای ما قرار بدید تا بررسیش کنیم دقیقا و نوشته رو بروزرسانی کنیم تا کاربران دیگه‌ای هم اگر چنین مشکلی دارن رفع بشه.
   من آپدیت‌های جدید یواست سئو رو هم بررسی می‌کنم و اگر چیز جدید بود که مرتبط به سوال شما میشد در پاسخ همین دیدگاه بهتون میگم.
   ممنونم ازتون 🙂

 27. ali

  ali

  باسلام
  تشکر از مطالب خوبتون
  میخواستم اگر لطف کنید معایب سایت منو بفرمایید که برطرف کنم.
  تشکر از لطفتون
  gcadis.com

  • محمدرضا خدری

   محمدرضا خدری

   سلام
   مطالب بسیار مفیدی در سایت قرار دادیم که میتونید استفاده کنید و وبسایت بهینه و خوبی رو داشته باشید.
   اما چیزی که من با باز کردن سایت شما متوجه شدم این بود که سرعت بارگذاریش پایین بود و رابط کاربری چندان مناسبی رو نداشت.
   سعی کنید رو ظاهر سایتتون کار کنید و جذاب ترش کنید و همچنین محتوای مناسب و دست اول در اون منتشر کنید.
   موفق باشید…

 28. Hossein

  Hossein

  slm Awli bod mohadese khanoom. mamnon azaton????

  • محدثه اسماعیلی

   محدثه اسماعیلی

   سلام خواهش میکنم.
   خوشحالم که راضی بودید.
   موفق باشید