نحوه رفع مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس

زمان انتشار:
تعداد بازدید: 1,269
حالت تمام صفحه:

نحوه رفع مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس install pluginسلام دوستان عزیز؛
یکی از شایع ترین سوالاتی که هنگام کار با وردپرس رخ می دهد این است که: “چرا نمیتوانم افزونه ها را در وردپرس نصب کنم؟” گاهی اوقات با مشکلات عدم نصب افزونه در وردپرس، مشکلات افزودن افزونه و یا حتی مشکل در فعال سازی افزونه مواجه می شویم. در این مقاله قصد بررسی دلایل بروز این گونه مشکلات و نحوه رفع مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس را داریم.

دلایل مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس و نحوه رفع آن

 ۱- محدودیت حافظه php

گاهی اوقات کاربر قادر به بارگذاری افزونه در وردپرس است اما حین نصب با خطایی مبنی بر شکست در نصب و مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس مواجه می شود! این خطا اصولا به دلیل محدودیت های حافظه php است. این محدودیت جزو تنظیماتی است که یک پروسه PHP می تواند استفاده کند. و تعیین می کند هنگامی که یک فرایند به این حد رسید، روند نصب متوقف شود. در این هنگام با عبارتی مانند زیر مواجه می شوید:

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted

برای رفع این مورد باید نسبت به افزایش حافظه اقدام کنید. برای این منظور می توانید قطعه کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define ('WP_MEMORY_LIMIT'، '۶۴M')؛

در صورتی که این کار محدودیت حافظه را رفع نکرد باید از میزبان خود درخواست کنید تا حافظه php سایت شما را افزایش دهند.

 ۲- محدودیت های نقش کاربری در وردپرس

گاها برخی از توسعه دهندگان به کاربران خود دسترسی کامل به سایت نمی دهند. در این وضعیت، صاحب کسب و کار معمولا دارای مجوزهای سطح ویرایشگر است. که اساسا به معنای اضافه کردن/ ویرایش پست ها و صفحات و بررسی دیدگاه ها است. فقط یک کاربر سطح مدیریت نسبت به افزودن یا حذف افزونه ها دسترسی دارد. اگر صاحب سایت هستید، باید از توسعه دهنده بخواهید که این دسترسی را برای شما فراهم سازد. (مشاهده وظایف و دسترسی انواع نقش های مختلف کاربران در وردپرس)

 ۳- شبکه های چند سایته Multi Site Network

یکی دیگر از دلایل احتمالی این که چرا منوی افزونه های وردپرس را نمی بینید می تواند این باشد که سایت شما بخشی از وردپرس Multi Site Network است. و مدیر شبکه این گزینه افزونه ها را در سایت های شبکه غیرفعال کرده است. مدیران شبکه بخاطر مسائلی مانند ثبات سرور، امنیت، و… برخی امکانات را از دسترس خارج می کنند. برای رفع مشکل می توانید از مدیر شبکه درخواست کنید تا افزونه را برای شما نصب کنند.

موارد استثنا

در صورتی که شامل هیچ یک از گروه های فوق نبودید، برای حل مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس می توانید به صورت دستی و از طریق ftp اقدام به نصب افزونه کنید.

نحوه نصب افزونه به صورت دستی

  1. برای این منظور فایل zip افزونه را از حالت فشرده خارج کنید.
  2. سپس پوشه مورد نظر را کپی و در مسیر wp-content/plugins جایگذاری کنید.
  3. به محیط وردپرس بازگردید و به مسیر افزونه ها>افزونه های نصب شده رجوع کنید.
  4. افزونه مورد نظر را فعال کنید.

جمع بندی نهایی

در هنگام کار با وردپرسی گاها با مشکلاتی در هنگام نصب افزونه ها مواجه می شویم. که دلایل آن ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

  1. محدودیت حافظه php
  2. محدودیت دسترسی
  3. عضو بودن در شبکه چندسایته

برای هر یک از موارد فوق روشی جهت حل مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس معرفی شد که به کمک آن قادر به رفع مشکل خود خواهید بود.

امیدوارم که از این آموزش راضی بوده باشید.

موفق باشید. 🙂

درباره نویسنده

72 نوشته تا کنون
فارغ‌التحصیل رشته آی‌تی. کارشناس آی‌تی وردپرس‌یاد 😊
✍باتمام علاقه‌ای که به دنیای آی‌تی داشتم با وردپرس آشنا شدم و اکنون تمام تلاشم برای تهیه آموزش‌های کاربردی و کمک به علاقه‌مندان دنیای بزرگ وردپرس است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است. در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه های این نوشته

دیدگاهی برای این نوشته وجود ندارد.