کلیدهای امنیتی در وردپرس

زمان انتشار:
تعداد بازدید: 1,130

زمان تقریبی خواندن نوشته: 1 دقیقه
حالت تمام صفحه:

کلیدهای امنیتی در وردپرس و نحوه بروزرسانی و تعریف جهت افزایش سطح امنیت اهراز هویت تأیید و رمزگذاری کوکی ها در وب سایت وردپرسی WordPress Security Keys چستسلام دوستان وردپرسی عزیز؛
همان طور که می‌دانید امنیت یکی از مقوله‌های بسیار مهم در هر وب‌سایت وردپرسی است. برای تامین امنیت هر بخش روش‌های متفاوتی وجود‌ دارد. اما تامین امنیت در بخش نشست‌ها و کوکی‌های وب‌سایت کمی متفاوت است. در این آموزش قصد بررسی کلیدهای امنیتی در وردپرس را داریم که به کمک آن قادر به افزایش امنیت بخش‌هایی از سایت خود خواهید بود.

کلیدهای امنیتی در وردپرس چیست؟!

کلیدهای امنیتی در وردپرس یک رشته از کاراکترهای تصادفی هستند. که برای افزایش سطح امنیت، احراز هویت، تأیید و رمزگذاری کوکی ها ایجاد شده و توسط وردپرس استفاده می شوند. کاربران می‌توانند این کلیدهای امنیتی را در هر نقطه ای از زمان تعریف و در فایل WP-config.php تعبیه کنند. اگر کاربر این کلید ها را در فایل wp-config.php خود اضافه نکرد، وردپرس به طور خودکار این کلید ها را تولید می کند. به این صورت سطح امنیتی وردپرس تا حدودی افزایش خواهد یافت.

نمونه ای از کلید های امنیتی در وردپرس :

define('AUTH_KEY', 'put your unique phrase here');
define('SECURE_AUTH_KEY', 'put your unique phrase here');
define('LOGGED_IN_KEY', 'put your unique phrase here');
define('NONCE_KEY', 'put your unique phrase here');
define('AUTH_SALT', 'put your unique phrase here');
define('SECURE_AUTH_SALT', 'put your unique phrase here');
define('LOGGED_IN_SALT', 'put your unique phrase here');
define('NONCE_SALT', 'put your unique phrase here');

نکته: مزیت این کلیدهای امنیتی در وردپرس این است که با حذف یا تنظیم مجدد آن‌ها، مدیر وردپرس می‌تواند تمام کاربران وارد شده در وردپرس را مجبور به خروج کند.

در حال حاضر چهار کلید امنیتی AUTH_KEY، SECURE_AUTH_KEY، LOGGED_IN_KEY و NONCE_KEY وجود دارند. برای تقویت این کلیدها، یک لایه SALT به آن‌ها افزوده می‌شود که نوعی رمز عبور اضافی برای این کلیدها است.

امیدوارم که از این مقاله کوتاه راضی بوده باشید.

موفق باشید. 🙂

درباره نویسنده

76 نوشته تا کنون
فارغ‌التحصیل رشته آی‌تی. کارشناس آی‌تی وردپرس‌یاد
✍باتمام علاقه‌ای که به دنیای آی‌تی داشتم با وردپرس آشنا شدم و اکنون تمام تلاشم برای تهیه آموزش‌های کاربردی و کمک به علاقه‌مندان دنیای بزرگ وردپرس است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است. در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه های این نوشته

دیدگاهی برای این نوشته وجود ندارد.