نحوه بروز رسانی وردپرس (اینفوگرافیک)

زمان انتشار:
تعداد بازدید: 917

زمان تقریبی خواندن نوشته: 3 دقیقه
حالت تمام صفحه:

نحوه ارتقاء، آپگرید یا بروز رسانی وردپرس جهت حفظ امنیت (اینفوگرافیک) نوشته در تاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ بروزرسانی شد.
سلام دوستان؛
تیم توسعه‌دهندگان وردپرس به طور مرتب نسخه‌های جدیدی را برای رفع اشکلات و باگ‌های احتمالی و افزودن ویژگی‌های جدید منتشر می‌کنند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس مرتب به این نکته تاکیده می‌کند که به دلایل امنیتی، همیشه بر پایه آخرین نسخه وردپرس فعالیت کنید. پروسه بروز رسانی وردپرس نیازمند دقت است تا اطلاعات وبسایت از دست نرود.

اهمیت بروز رسانی وردپرس

در ادامه اینفوگرافیکی از نحوه بروز رسانی وردپرس مشاهده می‌کنید که حاوی اطلاعات و تحقیقات دو ساله روی وبسایت‌های هک شده است. این infographic راهنمایی گام به گام  ارتقاء وردپرس را نشان می‌دهد.

پورسه ارتقاء، آپگرید یا بروز رسانی وردپرس بسیار مهم است چون در صورت وجود باگ سیستم از لحاظ امنیتی در خطر قرار می‌گیرد. باگ نسخه‌های قبلی همراه با نسخه جدید و نحوه رفع آن منتشر می‌شود که برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی باید همیشه بروز باشیم.

بروزرسانی شامل چه مواردی است؟

نکته مهم: پیش از شروع بروزرسانی وردپرس و آپدیت دستی، به کمک افزونه‌های پشتیبان‌گیری مانند افزونه UpdraftPlus از وبسایت خود یک نسخه کامل بکاپ تهیه کنید.

فرآیند بروز رسانی وردپرس

بیشترین آمار هک شدن وبسایت‌ها مربوط به مواردی است که بروز نبوده‌اند. در اینفوگرافیک وردپرسی زیر پروسه کامل بروزسانی وردپرس و مزایای آن را مشاهده می‌کنید.

نحوه ارتقاء، آپگرید یا بروز رسانی وردپرس جهت حفظ امنیت (اینفوگرافیک) how-to-upgrade-wordpress-infographic

جمع‌بندی نهایی

بروز رسانی وردپرس: ارتقا به آخرین نسخه منتشر شده وردپرس گام اساسی و مهمی در حفظ امنیت و جلوگیری از نفوذ به وب سایت است. چون از وجود باگ‌ها و ضعف‌های امنیتی دوری می‌کنید. اما تنها گام برای افزایش امنیت نیست.
بروز رسانی قالب‌های وردپرسی: بروز بودن قالب نیز بسیار حائز اهمیت است. در جایگزینی کدهای ناقص و کمبودها تلاش کنید! همیشه بروز باشید. این بروز بودن علاوه بر مزیت‌های خاص خود و رفع باگ‌ها موجب دریافت ویژگی‌های جدید نیز می‌شود.

بروز رسانی افزونه‌های وردپرس: بسیاری از افراد به ارتقاء افزونه‌ها توجه ندارند. اما بروز رسانی افزونه‌ها می‌تواند عامل مهمی در امنیت سایت وردپرسی شما باشد. همان طور که ذکر کردیم در هر بروز رسانی باگ‌ها و راه‌های نفوذ در خلال گزارش‌هایی منتشر می‌شود و راهی برای سوء استفاده هکرها است. در هر بروز رسانی نواقص امنیتی نسخه قبلی بر طرف می شود. بنابراین همیشه بروز باشید.

✍?بیشتر بدانید: با توجه به ذکر مقوله هک شدن وبسایت، می‌توانید ۱۲ نشانه هک شدن وردپرس و راه مقابله با آن را مطالعه کنید.

امیدواریم که از این اینفوگرافیک راضی بوده باشید. موفق باشید. 🙂

درباره نویسنده

76 نوشته تا کنون
فارغ‌التحصیل رشته آی‌تی. کارشناس آی‌تی وردپرس‌یاد
✍باتمام علاقه‌ای که به دنیای آی‌تی داشتم با وردپرس آشنا شدم و اکنون تمام تلاشم برای تهیه آموزش‌های کاربردی و کمک به علاقه‌مندان دنیای بزرگ وردپرس است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است. در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه های این نوشته

دیدگاهی برای این نوشته وجود ندارد.