نحوه رفع خطای ۴۲۹ در وردپرس

زمان انتشار:
تعداد بازدید: 1,754

زمان تقریبی خواندن نوشته: 3 دقیقه
حالت تمام صفحه:

نحوه رفع خطای 429 در وردپرس -WordPress 429 Too Many Requests Errorسلام دوستان؛
گاهی هنگام ارسال درخواست‌ها به سمت سرور با پیغام Send Too Many Requests یا همان خطای ۴۲۹ در وردپرس مواجه می‌شویم.
این ارور به‌معنای درخواست بیش از حد از سرور است. این خطا می‌تواند بسیار ناامیدکننده باشد چون معلوم نیست چه‌چیزی باعث رخ دادن مشکل می‌شود.
در این آموزش از وردپرس یاد، به بررسی ارور ۴۲۹ یا درخواست زیاد از سرور می‌پردازیم.

خطای ۴۲۹ در وردپرس

رایج ترین دلیل بروز خطای ۴۲۹ ارسال بیش از حد درخواست‌ها به‌سمت سرور است. زمانی‌که یک کاربر، ربات یا یک اسکریپت تلاش می‌کند درخواست‌های بیش از حدی را به سرور ارسال کند، با این ارور مواجه می‌شود. این خطا اقدامی برای جلوگیری از حملات DDOS به وب سایت‌ها است.

نحوه رفع خطای 429 در وردپرس -429error-We-are-sorry-but-you-have-sent-too-many-requests-to-us-recently

نکته: اگر این خطا را به‌درستی پیکربندی نکنید، ممکن است باعث جلوگیری از اجرای دستورات موتورهای‌جستجو یا سایر API ها شود و مشکلاتی را به‌وجود آورد.

گاهی اوقات زمانی‌که یک اسکریپت در وب‌سایت شما درخواست‌های بیش از حدی را به یک سرویس یا وب‌سایت دیگر با استفاده از API ارسال کند، API با یک کد خطای ۴۲۹ پاسخ خواهد داد.

نحوه برطرف کردن خطای ۴۲۹ یا Too Many Requests

نحوه رفع خطای 429 در وردپرس -fix429error

نکته: ابتدا از وب‌سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. (برای این‌منطور می‌توانید آموزش تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس را دنبال کنید.)

مشکل ۴۲۹ که یکی از خطاهای وردپرس است می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد. برای رفع آن چندین مورد را باید بررسی کرد. از جمله:

  1. بررسی وجود یک افزونه ناسازگار
  2. بررسی قالب
  3. پرسش از میزبانی

۱- افزونه ناسازگار را یافته و غیرفعال کنید.

شایع‌ترین دلیل بروز خطای ۴۲۹ در وردپرس معمولا  وجود یک افزونه ناسازگار در وب‌سایت شما است. افزونه‌ها گاهی می‌توانند درخواست‌های زیادی ارسال کنند که ممکن است با یک خطای ۴۲۹ از سمت سرور رد شود. (مشابه تصویر زیر)
نحوه رفع خطای 429 در وردپرس -429 error
اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه‌های وردپرس خود را موقتا غیرفعال کنید.
  1. دسترسی به پنل مدیریتی وردپرس: اگر قادر به دسترسی به پنل مدیریت وردپرس هستید می‌توانید به صفحه افزونه‌ها رجوع کرده و از کشوی کارهای دسته‌جمعی غیرفعال کردن همه را انتخاب کنید.
  2. عدم دسترسی به پنل مدیریت وردپرس: در صورتی‌که قادر به ورود نیستید می‌توانید با تغییر نام پوشه plugins تمام افزونه‌ها را موقتا غیر فعال کنید.

سپس دوباره وب‌سایت خود را چک کنید که خطای ۴۲۹ هنوز وجود دارد یا خیر. اگر خطا رفع شده باشد دلیل بروز آن وجود یک افزونه ناسازگار بوده!

سپس در محیط وردپرس افزونه‌های خود را یکی پس از دیگری فعال کنید. پس از فعال‌کردن هر افزونه، وب‌سایت خود را بررسی کنید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود افزونه ناسازگار را بیابید. وقتی افزونه ناسازگار را پیدا کردید، می‌توانید آن را با یک افزونه دیگر جایگزین کنید.

۲- تغییر قالب فعلی به قالب پیش‌فرض وردپرس

برخی از قالب‌های وردپرس شامل قابلیت‌ها و توابعی هستند که با برخی افزونه‌ها مشابه است. چنین قالب‌هایی نیز ممکن است خطای ۴۲۹ را در  وب‌سایت شما ایجاد کنند.

ساده‌ترین راه برای تشخیص این‌که آیا قالب باعث بروز خطا شده یا نه،  تغییر قالب به یک قالب پیش‌فرض وردپرس است. اگر تغییر قالب خطای ۴۲۹ را برطرف کند، می‌توانید از یک قالب دیگر برای وب‌سایت خود استفاده کنید یا مشکل را برای توسعه‌دهنده قالب گزارش کنید.

۳- از ارائه‌دهنده خدمات‌میزبانی سوال کنید.

درصورتی‌که چندین بار خطای ۴۲۹ یا too many requests error را از سرویس‌های شخص ثالث که نیاز به دسترسی به وب‌سایت شما دارند مشاهده کردید باید حتما برخی موارد را بررسی کنید. این خطا ممکن است هنگام دسترسی موتورهای‌جستجو، خزنده‌ها و سایر برنامه‌های وب رخ داده باشد.

نکته بسیار مهم: اگر خطا را در کنسول گوگل یا هر سرویس شخص ثالث دیگر مشاهده می‌کنید، احتمالا آن‌ها درخواست‌های زیادی را به وب‌سایت شما ارسال کرده‌اند. در این موارد، باید از میزبانی وردپرس خود بخواهید که این درخواست ها را بررسی کنند.

امیدواریم که این آموزش شما را در رفع خطای ۴۲۹ در وردپرس یاری کند. در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

موفق باشید. 🙂

درباره نویسنده

72 نوشته تا کنون
فارغ‌التحصیل رشته آی‌تی. کارشناس آی‌تی وردپرس‌یاد 😊
✍باتمام علاقه‌ای که به دنیای آی‌تی داشتم با وردپرس آشنا شدم و اکنون تمام تلاشم برای تهیه آموزش‌های کاربردی و کمک به علاقه‌مندان دنیای بزرگ وردپرس است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است. در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه های این نوشته

دیدگاهی برای این نوشته وجود ندارد.