رفع مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس

زمان انتشار:
تعداد بازدید: 1,018

زمان تقریبی خواندن نوشته: 2 دقیقه
حالت تمام صفحه:

رفع مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس -Fix White Text and Missing Buttons in WordPress Visual Editorسلام دوستان؛
یکی از بخش‌های مهم در وردپرس قابلیت نوشتن و ویراستاری آن است. اما یکی از رایج‌ترین خطاهای وردپرس هنگام نوشتن پست وجود دارد، یعنی مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس که باعث سردرگمی می‌شود.

مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس

در هنگام بروز این خطا موارد متعددی ممکن است برای کاربر رخ دهد. ازجمله:

  • شخص نویسنده قادر نیست چیزی را که نوشته مشاهده کند.
  • متن ویرایشگر پست سفید می‌شود.
  • تمام دکمه‌های ویرایشگر دیداری حالت مخفی می‌گیرند.
  • امکان تغییر حالت و سوئیچ از ویرایشگر دیداری به متن وجود ندارد.

نکته: دکمه‌ای به‌نام تغییر نوار ابزار (Shift+Alt+Z) در نوار ویرایشگر وجود دارد که به‌صورت موقت نوار ابزار را جمع می‌کند. برای مشاهده می‌توانید بر روی آن کلیک کنید. در صورتی‌که این روش کارآمد نبود و مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس را دارید آموزش رفع خطا را دنبال کنید.

رفع مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس -Fix White Text and Missing Buttons in WordPress Visual Editor

در این آموزش از وردپرس یاد روش رفع مشکل ویرایشگر وردپرس و  سفید شدن متن و مشکلات دکمه های موجود در ویرایشگر دیداری وردپرس را بررسی خواهیم کرد.

رفع مشکل مخفی شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس

روش‌های متعددی برای حل مشکلات ویرایشگر وردپرس و مشکل سفید شدن متن نوشته ‌ها وجود دارد. یکی از ۴ روش زیر حتما مشکل را برطرف خواهد ساخت.

۱- استفاده از افزونه TinyMCE Advanced

بعضی از افراد از افزونه TinyMCE Advanced برای اضافه‌کردن دکمه‌های متنوعی که به‌طور پیش‌فرض در نوار ابزار وردپرس وجود ندارد استفاده می‌کنند.

نکته: این روش برای تمام کاربرانی مانند شما که دچار مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس یا متن سفید در ویرایشگر دیداری هستند مفید است. اما اگر قصد نصب افزونه وردپرس ندارید می‌توانید سایر روش‌ها را تست کنید.

۲- پاک کردن کش مرورگر

در برخی موارد پاک کردن حافظه کش مرورگر  موجب رفع مشکل ویرایشگر دیداری خواهد شد. سعی کنید حافظه کش مرورگر خود را پاک کنید یا از یک مرورگر دیگر استفاده کنید. اگر این کار مشکل ویرایشگر دیداری وردپرس شما را حل نکند، ممکن است مشکل از جای دیگری باشد.

۳-جایگزین کردن اسکریپت TinyMCE

گاهی اوقات مشکل پنهان شدن دکمه های ویرایشگر متن در وردپرس پس از به‌روزرسانی رخ می‌دهد. خوب، در این‌گونه موارد در روند به‌روز رسانی اشتباهی رخ داده و موجب بروز مشکل شده‌است. برای رفع مشکل مراحل زیر را دنبال کنید.
  1. از طریق یک سرویس FTP به پوشه ریشه وب‌سایت خود رجوع کنید. (مکانی که وردپرس نصب شده است.)
  2. به مسیر  / wp-includes / js / tinymce / رجوع کنید.
  3. پوشه ذکر شده را با یک نسخه تازه جایگزین کنید.

اگر این کار مشکل را حل نکرد روش بعدی را امتحان کنید.

۴- رفع مشکل ویرایشگر دیداری وردپرس با فایل wp-config وردپرس

اگر هیچ یک از ترفندهای فوق برای شما پاسخگو نبود و مشکل سفید شدن نوشته‌ها را رفع نکرد، فایل wp-config.php خود را باز کنید. سپس قطعه‌کد زیر را در بالای صفحه قرار دهید.


define ('CONCATENATE_SCRIPTS'، false)؛

✍?بیشتر بدانید: برای افزودن دکمه‌های بیشتر به نوار ابزار ادیتور وردپرس می‌توان از افزونه‌های متعددی از جمله افزونه Re-add Text Underline and Justify کمک گرفت. امکان افزودن دکمه‌هایی برای آندرلاین و هم‌تراز کردن متن را خواهید داشت.
امیدواریم که یکی از راه حل‌های ذکر شده مشکل متن سفید و دکمه های مخفی شده در ویرایشگر دیداری وردپرس را حل کند.

موفق باشید. 🙂

درباره نویسنده

76 نوشته تا کنون
فارغ‌التحصیل رشته آی‌تی. کارشناس آی‌تی وردپرس‌یاد
✍باتمام علاقه‌ای که به دنیای آی‌تی داشتم با وردپرس آشنا شدم و اکنون تمام تلاشم برای تهیه آموزش‌های کاربردی و کمک به علاقه‌مندان دنیای بزرگ وردپرس است.

پاسخ دهید

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است. در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه های این نوشته

دیدگاهی برای این نوشته وجود ندارد.